Dekoracyjne panele okienne do sypialni

Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych firan i zasłon są panele okienne o modnym designie, idealnie sprawdzające się zarówno w klasycznym, jak i nietuzinkowo rządzonym pomieszczeniu. Niewątpliwym atutem tego typu ozdób jest efektowne wzornictwo dopełniające aranżację wnętrza, widoczne również od zewnętrznej strony okna.

Nieograniczona ilość wzorów i zestawień kolorystycznych sprawia, że panele okienne możemy z powodzeniem zamontować w szykownym salonie, przytulnej sypialni, a nawet w pokoju dziecinnym. Odpowiednio dopasowane do pozostałych elementów wystroju stanowić będą oryginalną dekorację nadającą wnętrzu indywidualnego charakteru.

Firanki panelowe (przezroczyste) nadają się nie tylko do ozdoby okna, ale także sprawdzają się w roli parawanu oddzielającego poszczególne części pomieszczenia. Z kolei alternatywą dla powszechnie stosowanych zasłon są panele nieprzezroczyste wykonane z całkowicie kryjącej tkaniny (np. satyny), okraszone dodatkowymi ozdobnikami np. w formie eleganckiego frędzla.

 

FIRANY PANELOWE DO SYPIALNI

Dopełnieniem wystroju sypialni jest przemyślana kompozycja okienna dopasowana do stylistyki wnętrza. Tanią i zarazem efektowną metodę dekoracyjną stanowią firany panelowe. To propozycja dla osób ceniących minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne. Te nowoczesne firany są bardzo łatwe w montażu, a ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie wymagają prasowania (nieskazitelną gładkość zapewniają obciążniki umieszczone w dolnej krawędzi tkaniny). Za panel o standardowej wysokości 250 cm i szerokości 50 cm zapłacimy od 10 do 30 zł. W skład zakupionego zestawu wchodzi dodatkowo metalowy (aluminiowy, plastikowy) karnisz oraz listwa obciążająca.

Firany i zasłony typu panel można dopasować do niemal każdego wnętrza, co umożliwia szeroki wybór modeli zróżnicowanych pod względem rozmiaru, koloru, ornamentyki, rodzaju tkaniny i jego faktury. Panele okienne do sypialni mogą mieć np. formę szykownej białej firany z wyhaftowanym motywem kwiatowym, żakardowej firanki w geometryczne wzory, firany z organtyny okraszonej wesołym motywem z bajki, bądź eleganckiej zasłony z ciężkiej satyny ozdobionej subtelnym ornamentem.

 

MONTAŻ PANELI OKIENNYCH

Panele okienne można zawiesić bezpośrednio na drążku karnisza (przewlekając przez tunel w górnej krawędzi firany) albo przypiąć na tradycyjnych żabkach lub rzepie. Dołączone do zestawu elementy konstrukcyjne oraz szczegółowa instrukcja montażu pozwoli w łatwy i szybki sposób założyć firany. Montaż i demontaż nie wymaga profesjonalnych narzędzi.

System paneli okiennych jest najczęściej szynowy (z możliwością montażu do sufitu) albo w ozdobnej wersji z karniszem (z okrągłymi lub prostokątnymi drążkami). Niektóre modele umożliwiają dodatkowo regulację wysokości firany (za pomocą sznurka lub rączki). Panele tekstylne mogą być także sterowane elektrycznie. Wówczas montaż trwa o wiele dłużej niż w przypadku standardowych firanek panelowych.