Nowoczesne firany makarony cieniowane z koralikami, pomponami

Dopełnieniem designersko urządzonych wnętrz jest oryginalna aranżacja okien. Nowoczesne firany mogą przybrać różną formę- począwszy od praktycznych w użyciu paneli okiennych, a skończywszy na makaronach z koralikami, kryształkami, pomponami.

Firany makarony utworzone z cieniutkich sznurków (znane także jako frędzle, spaghetti) to jeden z najmodniejszych sposobów na dekorację okna. Mogą być stosowane samodzielnie albo w połączeniu z tradycyjną zasłoną (firanką). Są niezwykle funkcjonalne (nie wymagają prasowania), a szeroki wybór zróżnicowanych wariantów pozwala na bezproblemowe dopasowanie do każdego pomieszczenia.

 

FIRANY MAKARONY JEDNOBARWNE I CIENIOWANE

W zależności od stylistyki wnętrza można wybrać makarony jednobarwne w stonowanych lub intensywnych kolorach albo cieniowane wykonane ze sznurków o różnych odcieniach tej samej barwy. Do klasycznie urządzonych pomieszczeń pasować będą subtelne pastele, natomiast odważne aranżacje mogą być uzupełnione czerwienią, żółcią lub fioletem.

Firany makarony nadają się nie tylko do ozdoby okna, ale także sprawdzają się w roli przesłony w drzwiach lub zasłony dzielącej pomieszczenie. Nie wymagają marszczenia, więc gdy posiadamy dwumetrowy karnisz i chcemy całkowicie zasłonić okno musimy kupić dwa metry bieżące firan sznurkowych. Do prania tego typu zasłon używamy specjalnego woreczka (dołączonego do zestawu) albo zaplatamy w luźny warkocz zapobiegający splątaniu się poszczególnych frędzli.

 

MAKARONY Z KORALIKAMI, KRYSZTAŁKAMI, CEKINAMI, POMPONAMI

Walory estetyczne firan frędzelkowych mogą być podkreślone dodatkowymi ozdobami. Doskonałą propozycją dla entuzjastów połyskujących dekoracji są makarony z błyszczącymi kryształkami i cekinami albo różnokształtnymi koralikami nawleczonymi na całej długości sznurków.

Wielbiciele nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych mogą sięgnąć po makarony z puszystymi pomponami. Tego typu dekoracja okien sprawdza się nie tylko w pokojach dziecięcych; pasuje również do odpowiednio urządzonego salonu, czy sypialni. Dzięki tunelowi wszytemu w górną krawędź firany, makarony można w łatwy i szybki sposób zamontować, nawlekając na drążek karnisza albo przypinając tradycyjnymi żabkami.

Firany spaghetti efektownie prezentują się na tle dobranych kolorystycznie rolet lub w roli jedynej dekoracji okna. Nie poleca się połączenia ze zwykłą zasłoną czy z dodatkową firanką. Dotyczy to przede wszystkim gęstych, bogato zdobionych makaronów, które samodzielnie stanowią wystarczającą ozdobę.